Motoryzacja

Jak usunąć rdzę za pomocą wody gazowanej?

Trudne warunki pogodowe i duża ilość substancji chemicznych na drogach w miesiącach zimowych sprawiają, że rdza w samochodzie tworzy się już na wczesnym etapie jego eksploatacji. Można się go jednak pozbyć za pomocą improwizowanych środków.

Korozja psuje nie tylko wygląd pojazdu, ale także jego bezpieczeństwo. W samochodzie może pojawić się ukryta rdza, której nie da się wykryć podczas przeglądu, dlatego zalecamy zwalczanie jej na wczesnym etapie.

Najpopularniejszą metodą jest użycie octu. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie miejsca dotkniętego rdzą, spłukanie go wodą i dokładne wysuszenie. Następnie można wyczyścić skorodowane miejsce folią aluminiową, a potem zastosować ocet. Po upływie godziny spłukać miejsce poddane działaniu preparatu wodą.

Innym użytecznym środkiem do walki z korozją jest woda gazowana.

Rozcieńczyć w niej sodę oczyszczoną do uzyskania całkowicie jednorodnej konsystencji, a następnie nałożyć powstałą mieszaninę na uprzednio oczyszczone miejsce na 10-12 godzin. Kwas ortofosforowy i cytrynowy są również popularnymi środkami przeciw rdzy.

Kwas wystarczy zmieszać z wodą, nanieść na powierzchnię elementu i odczekać jakiś czas.