Zdrowie i Uroda

Jaka powinna być dieta odchudzająca?

Potrzeba redukcji tkanki tłuszczowej to jeden z najczęstszych powodów przechodzenia na dietę. Dla wielu osób odchudzanie często jednak kończy się niepowodzeniem. Kolejne porażki z pewnością nie zachęcają do podejmowania kolejnych prób. Przyczyną tego zjawiska bardzo często są nieprawidłowe założenia, które przyjmują osoby przechodzące na dietę. Jaka tak naprawdę powinna być dieta odchudzająca?

Wbrew pozorom wcale nie chodzi o to, aby jeść małe objętości posiłków. Posiłki nie powinny być małe, ale niskoenergetyczne. Mogłoby się wydawać, że te dwie rzeczy pokrywają się ze sobą – na szczęście jest inaczej. Jednym z najlepszych sposobów odchudzania jest obliczenie swojego zapotrzebowania energetycznego, a następnie liczenie spożywanych kalorii.

Można jednak schudnąć również bez tego! W takim wypadku najlepiej zadbać o to, aby podstawę diety stanowiło zdrowe jedzenie. Chodzi przede wszystkim o owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i chude produkty mleczne. Tego typu zdrowa żywność jest niskoenergetyczna lub bogata w sycący błonnik, co skutecznie wspomaga proces odchudzania.