Dom i Ogród

Jasne i piękne wnętrza? To proste!

Dla wielu osób, skazanych na życie w małym mieszkaniu lub niewielkim domu, duże i jasne wnętrza są marzeniem. Czy tak musi być? Nie. Znane są przecież liczne metody, dzięki którym można skutecznie rozjaśniać i powiększać optycznie poszczególne pomieszczenia. Z jakich trików warto skorzystać, by piękne wnętrza przestały być tylko marzeniem?

Podstawa to stosowanie jasnych barw. Dotyczy to ścian i podłóg, a także tak ważnych elementów wystroju każdego wnętrza, jakimi są meble. Im jaśniejsze barwy pojawiają się w danym wnętrzu, tym większe się ono wydaje. Warto też starać się wykorzystać naturalne źródła światła i tak rozplanować przestrzeń, by móc jak najwięcej korzystać z naturalnego, dziennego światła. W najciemniejszym pokoju można zatem urządzić sypialnię, w najjaśniejszym – salon.

Warto też postawić na duże okna, dzięki czemu uniknie się klaustrofobicznej atmosfery, oraz na lustra, które nie tylko rozjaśniają wnętrza, ale też optycznie je powiększają. Takie proste metody pomogą nam w osiąganiu wspaniałych rezultatów i sprawią, że marzenie o pięknych i przestronnych wnętrzach będzie się mogło wreszcie spełnić.